Edmonds-Woodway genç orta saha oyuncusu Aydan Fisher (sağda), Salı gecesi Shoreline School District Stadyumu’nda oynanan Warriors-Bulldogs play-off maçında Mount Vernon’lu Angel Reyes-Villavicencio’nun (15) önünde kenar çizgisinde bir pas yakaladı. (MyEdmondsNews için Michael Bury’nin fotoğrafları)

Erkekler Futbol

Bölge yarı finali – kazanan bölge şampiyonası maçına çıkar ve eyalet turnuvasına katılma hakkı kazanır

Edmonds-Woodway, Mount Vernon’u 2-1 (4-3) mağlup etti

Warriors, penaltı atışlarında Mount Vernon’u 4-3 mağlup ettikten sonra Bölge Şampiyonası maçına yükseldi. İki takım, kural ve uzatmaların ardından 1-1 berabere kaldı. Bu galibiyet ayrıca, 11 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de Shoreline Stadyumu’nda bölge şampiyonluk maçında Shorewood ile karşılaşacak olan Warriors’a eyalet turnuvasında yer almasını da sağlamış olacak.

Edmonds-Woodway düzenleme hedefi: Richard Duncan

Edmonds-Woodway penaltı vuruşu golleri: Alex Plumis, Richard Duncan, Anand Raghu, Alexander Bryan

Edmonds-Woodway kalecisi: DJ Karl

Kayıtlar: Edmonds-Woodway 13-2-3; Vernon Dağı 12-3-3

Edmonds-Woodway sonraki maçı: Shorewood’a karşı, 11 Mayıs Cumartesi 17:00, Shoreline Stadyumu

Warriors’ın kıdemli savunma oyuncusu ve kaptanı Kinkaid Sund (8), kenarda Mount Vernon’lu Luis Camarena (11) ile mücadele ediyor.
Warriors genç orta saha oyuncusu Joey Dornay (6), Bulldogs’un Lalo Garduno’sunun (5) üzerinden geçerek sahaya pas atıyor.
Edmonds-Woodway kıdemli forvet David Salgado (4) pas alıyor.
Warriors kıdemli orta saha oyuncusu Anand Raghu (10), Bulldogs orta saha oyuncusu Matthew Polanski’nin (8) önünde üst sahaya pas gönderiyor.
Warriors genç orta saha oyuncusu Alex Plumis (7) yüksek bir pas alıyor.
Warriors’ın kıdemli forveti Richard Duncan (3), Bulldogs’tan Carlos Rosales’e (6) karşı sahada savaşıyor.
Tüm gözler Warriors’ın kıdemli forveti Andrew Montero (9) ile Bulldogs’un ikinci sınıf savunma oyuncusu Elijah Natekin (13) arasındaki yüksek topa odaklandı.
Warriors’ın ikinci sınıf kalecisi DJ Karl (00) penaltı atışı sırasında zar zor kurtarış kaçırıyor.

———

Bölge teselli grubu (kaybeden-out oyunu)

Lynnwood Cascade’i 1-0 mağlup etti

Tıklamak Burada hikaye için

Kayıtlar: Lynnwood 9-7-3; Kademeli 10-6-2

Lynnwood bir sonraki maç: Mount Vernon’a karşı, eyalet maçında kaybeden/kazanan; 11 Mayıs Cumartesi 13:00, Shoreline Stadyumu

Beyzbol

Funko Field, Everett’de Bölge 1 yarı finalleri

Edmonds-Woodway ve Mountlake Terrace eyalet turnuvasına yükseldi, üst üste ikinci sezon için bölge şampiyonası maçında karşı karşıya gelecek

Edmonds-Woodway’den Cruz Escandon (16), Salı günü Monroe’ya karşı üsleri turluyor. (Fotoğraflar Aaron Benson’a aittir)

———

Edmonds-Woodway, Monroe’yu 8-4 mağlup etti

Bearcats ilk vuruşta 2-0 öne geçti ancak Edmonds-Woodway, 8-4 galibiyete giden yolda beş sayılık ikinci atışla karşılık verdi. Warriors üst üste üçüncü sezonda bölge şampiyonluğu maçına çıktı ve eyalet turnuvasına katılmayı garantiledi.

Warriors atıcısı Grafton Marshall-Inman, ilk vuruşta iki koşuya izin verdi ve ardından Monroe’yu sonraki beş vuruşta yalnızca bir koşuda tuttu.

Diego Escandon, parkın içinden sol orta sahaya yaptığı sayıyla oyunun en heyecan verici oyununu sağladı.

Warriors bölge şampiyonluk maçında Cumartesi günü saat 16.00’da Funko Field’da Mountlake Terrace ile karşılaşacak. Bu, Warriors’ın 2-1 kazandığı geçen yılki şampiyonluğun rövanş maçı. Warriors ayrıca 2022 bölge şampiyonluk maçında da Lynnwood’a 1-0 mağlup oldu.

Edmonds-Woodway vuruşu:

Diego Escandon: 4’e 1, park içi HR, R, 2 RBI

Luke Wanke: 3’e 2, 2 R, RBI, SB

Cruz Escandon: 3’e 1, 2B, 2 RBI

Andreas Simonsen: 2’ye 1, BB, 2 R

Kohl Gruender: 3’e 1, R

Toshi Gilginas: BB, R, SAC

Luke Boland: BB, R

Edmonds-Woodway konuşması:

Grafton Marshall- Giriş: 6 IP, 2 H, 3 R, ER, 3 BB, 4 K

Finn Crawford: IP, 2 H, ER, 2 BB, 2 K

Monroe’nun vuruşu:

R Miller: 3’e 2, HBP, 3B, 3 R, SB

E Hogan: 3’e 2, HBP, 2B, RBI

H Rowe: 2 BB, HBP, R, 2 SB

Kayıtlar: Edmonds-Woodway 18-4; Monroe 17-5

Edmonds-Woodway sonraki maçı: Mountlake Terrace’a karşı, 11 Mayıs Cumartesi 16:00 Funko Field’da

Edmond-Woodway’den Grafton Marshall-Inman Salı günü Monroe’ya karşı sahaya çıkacak.
Warriors’tan Luckas Wanke (3), Salı günü ilk kaleye koşarken bir vuruşu kutluyor.
Edmonds-Woodway’den Diego Escandon (2) Salı günü sayı vuruşunu yaptı.
Warriors’tan Diego Escandon (2) Salı günü evinde güvenli bir şekilde kayıyor.
Warriors’ın yakalayıcısı Thomas Shults (9), Salı günü atıcı Grafton Marshall-Inman’ın vuruşunu yakaladı.
Warriors’tan Toshi Gilginas (14), Salı günü Monroe’ya karşı vuruş yapmaya hazırlanırken farklı sahaları inceliyor.

———

Mountlake Terrace, Arlington’u 3-2 mağlup etti

Matthew Meadows’un yürüme taban vuruşu Talan Zenk’e puan kazandırdı ve Hawks, Eagles’ı yenerek üst üste ikinci sezon için bölge şampiyonası maçına ve üst üste üçüncü yıl eyalet turnuvasına yükseldi.

Hawks, altıncı tura 2-1 önde girerken, maçı 2-2’lik skorla eşitledi. Yedinci vuruşta Zenk, ikinci ve üçüncü kaleleri çalmadan önce tek kaldı. Meadows daha sonra sol sahaya doğru bir vuruş yaparak Zenk’e galibiyet serisi kazandırdı.

Hawks, bölge şampiyonluk maçında 11 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00’da Funko Field’da Edmonds-Woodway ile karşılaşacak; Tİki takım 2023’teki bölge şampiyonluk maçında da karşılaştı ve Edmonds-Woodway 2-1 kazandı.

Her iki takım da eyalet turnuvasında yer almayı başardı.

Mountlake Terrace’ın konuşması:

Jeremy Perreault: 3 IP, 2 H, R, 0 ER, 3 BB, 2 K

Dayton Nickolson: 4 IP, 2 H, R, ER, BB, 4K

Mountlake Terrace’ın vuruşu:

Matthew Meadows: 3’e 2, BB, R, RBI, 2 SB

McCoy LaBlanc: 1’e 1, HBP, RBI

Çinko Yeteneği: 4’e 1, HBP, R, 2 SB

Tyler Shankle: 2 HBP

Ethan Swenson: BB

Jack Gripentrog: BB

Griffin Potter: BB

Braeden Davidson: SB

Kayıtlar: Mountlake Terrace 17-4; Arlington’da 12-11

Mountlake Terrace sonraki maç: Edmonds-Woodway’e karşı, bölge şampiyonası Maçı; 11 Mayıs Cumartesi saat 16:00 Funko Field’da

———

Kızlar Tenis

Wesco 3A Güney ligi turnuvası – 1. Gün

Edmonds-Woodway Lisesi’nde

Tekli maçlar:

1. Tur

Yasmina Drissy (C), Daniella Caparrosso’yu (EW) 6-4, 7-5 yendi

Lily Haessler (GB), Fiorella Diaz’ı (MT) 6-2 ve 6-2’lik setlerle mağlup etti

Katelyne Wyckoff (Mead), Ava Barias’ı (L) 6-0, 6-1 yendi

Emily Lin (GB), Aki Sano’yu (Mead) 6-0, 6-1 yendi.

Zoe Greenzweig (SC), Lily Distelhorst’u (EW) 6-2, 6-0 yendi.

Rose Tulga (L), Sophia Manabat’ı (K) 6-4, 7-5’lik setlerle mağlup etti.

2. devre

Rylie Gettmann (GB), Yasmina Drissy’yi (C) 6-0, 6-0 yendi

Katelyne Wyckoff (Mead), Lily Haessler’i (SW) 6-2, 6-0 yendi

Emily Lin (GB), Zoe Greenzweig’i (SC) 6-0, 6-0 yendi.

Katarina Moye (MT), Rose Tulga’yı (L) 6-3, 6-0 yendi

Çiftler maçları:

1. Tur

Vy Bui/Aya Nakano (L), Sophie Schmitz/Lauren Kajimura’yı (SC) 3-6, 7-6, 7-6 yendi.

Kristen Neri/Emie Shepherd (Mead), Ninjin Naranbaatar/Tramanh Ho’yu (MT) 6-1, 6-1 yendi.

Laurene Bogne/Elena Scordamaglia (C), Sydney Bates/Kendall Asay’i (EW) 6-4, 5-7, 6-2 yendi.

Makenna Cook/Natalie Yockey (EW), Leah Kibuta/Adrianna Safarova’yı (L) 6-1, 6-2 yendi

Ally Miner/Mia Halset (SC), Emily Nong/Jenna Vanderpoel’i (Mead) 6-2, 6-3 yendi

Ania Porte/Sophia Thigpen (C), Angela Grachev/Heran Legesse’yi (MT) 6-1, 6-3 yendi

2. devre

Mari Brittle/Alex Mignogna (GB), Vy Buy/Aya Nakano’yu (L) 6-1, 6-0 yendi

Laurene Bogne/Elena Scordamaglia (C), Kristen Neri/Emie Shepherd’ı (Mead) 6-1, 6-4 yendi.

Makenna Cook/Natalie Yockey (EW), Ally Miner/Mia Halset’i (SC) 6-2, 6-2 yendi

Emilia Garibay Romero/Emma Okamura (GB), Ania Porte/Sophia Thigpen’i (K) 6-0, 6-0 yendi.

Softbol

Mountlake Terrace, Shorecrest’i 4-0 mağlup etti

Mountlake Terrace atıcısı Ellie Gilbert, normal sezonun son maçında Hawks’ın 4-0 galibiyetine giden yolda sadece iki vuruş yaparak ve 15 sayı atarak oyunun tamamını tek vuruşta kapattı.

Gilbert ayrıca bir RBI ile üçe iki vuruş yaparak kendi amacına yardımcı olurken, takım arkadaşı Amaya Johnson üçe üç yaptı, bir RBI ve çalıntı bir üs ile iki sayı attı. Hawks bundan sonra Bölge turnuvasının açılış turunda oynayacak

Mountlake Terrace atışları: Ellie Gilbert: 7 IP, H, 0 R, 2 BB, 15 K

Mountlake Terrace’ın vuruşu:

Amaya Johnson: 3’e 3, 2 R, RBI, SB

Ellie Gilbert: 3’e 2, RBI

Hailey Taron: 3’e 2, R

Bri Reyes: R

Jordan Stokes: SB

Shorecrest atışları: Lucy Johnson: 6 IP, 7 H, 4 R, ER, 0 BB, 3 K

Rekorlar (lig ve genel): Mountlake Terrace 7-8, 7-13; Kıyı tepesi 2-13, 6-15

Mountlake Terrace sonraki maç: Bölge 1 turnuvası, rakip belirlenecek; 10 Mayıs Cuma günü saat 16:00, Phil Johnson Field’da

Edmonds-Woodway, Everett’i 2-1 mağlup etti

Warriors softbol takımı sezonu, Wesco oyununda 11-3’lük bir rekorla oyuna giren Seagulls takımına karşı galibiyetle tamamladı. Neva Cheeney ve Helena Marsh, Everett’in Lynnwood’a karşı sadece dört vuruşta 25 tur atmasından bir gün sonra, Everett’i üç vuruşta yalnızca bir koşuda tutmak için bir araya geldi.

Edmonds-Woodway konuşması:

Neva Cheeney: 4 IP, H, R, 0 ER, BB, 2 K

Helena Marsh: 3 IP, 2 H, 0 R, 0 BB, 2 K

Edmonds-Woodway vuruşu:

Ella Campbell: 3’e 2, RBI

Ellie Alderson: 3’e 1, 3B, Sağ

Catie Ingalls: 2’ye 1, 2 BB, 2 SB

Noa Gillespie: 2’ye 1, SAC

Maddie Jones: 3’e 1

Neva Cheeney: BB

Mara Gooch: R

Everett’in konuşması:

Anna Luscher: 5 IP, 5 H, R, ER, 2 BB, 6 K

Rekorlar (lig ve genel): Edmonds-Woodway 5-10, 6-12; Everett 11-4, 14-6. Edmonds-Woodway sezonu bitti.

— Steve Willits tarafından derlenmiştir



Kaynak