Hancock’tan Brielle Kero, Pazartesi günü Houghton Lisesi Copper Country Invitational’da 800 metre koşusunda bir grup koşucuya liderlik ediyor. Arkasında Ewen-Trout Creek’ten Emma Besonen var. (Eddie O’Neill/Günlük Madencilik Gazetesi)

HOUGHTON — Bu atletizm sezonunda Lake Linden-Hubbell Lakes’in arkasında birkaç ikincilik elde ettikten sonra, Houghton Gremlins çocukları Pazartesi günü evlerindeyken podyumda en üst sırayı elde etti.

Çocuklar Copper Country Invitational’ı 169,5 puanla kazandı. Lakes 142 puan alırken, Ironwood 50 puanla üçüncü oldu.

Kızlarda ise Lakes 116,33 puanla zirvede yer aldı. Gremlinler 97,5 puanla ikinci, Calumet ise 77 puanla üçüncü oldu.

“Bugün tüm okullardan gelen yeteneklerin miktarından gerçekten etkilendim” dedi Gremlins koçu Erik Johnson. “Lake Linden çok güçlü, iyi eğitilmiş ve bize bugün başa çıkabileceğimiz her şeyi verdi.”

Gremlins’in pistteki büyük başarıları arasında Luke Hill’in 800 metre koşusunda 2:01’lik derecesi de vardı. Colin Van Karsen 3200 metrelik koşuda 11:57’lik kişisel rekorunu kırdı. Ayrıca Bryant Lee, Noah Kreipke, Brody Mattila ve Samuel Roth’tan oluşan Houghton bayrak takımı 400 metre bayrak yarışında 56,6 dereceyle standardı belirledi.

“Çocuklar geçtiğimiz hafta yaptığımız karşılaşmaların miktarıyla gerçekten cesaret gösterdiler.” Johnson ekledi. “Bugün bir sürü sezon rekorumuz ve ömür boyu en iyi rekorlarımız vardı. Tek bir kişiyi seçmek zor çünkü bunu ekip olarak yaptık.”

Lakes’in kızları için podyumda tutarlılık, birinciliğin anahtarıydı.

Pazartesi günkü en iyi finişler arasında Abi Codere, Ella Schneiderhan, Isabella Tampas ve Rebecca Lyons’tan oluşan 800 metre bayrak yarışı takımı da vardı. 400 metre bayrak yarışında da ikinci oldular.

Diğer dikkat çekici performanslar 100 metre engellide Codere’den geldi. Takım arkadaşı Emily Jokela 300 metre engelli yarışını kazandı.

“Herkes bu yıl takım olarak kazanmak için elinden geleni yaptı” dedi Lakes koçu Brett Gervais.

Sonuçlar

Etraflı

Erkekler: 1. Houghton, 169.5; 2. Linden-Hubbell Gölü, 142; 3. Ironwood, 50; 4. Calumet, 47; 5. Dolar Körfezi, 37.

Kızlar: 1. Lake Linden-Hubbell,116.33; 2. Houghton, 97.5; 3. Calumet, 77; 4. Dollar Bay-Tamarack Şehri, 55; 5. Hancock, 51.

Erkekler

100 m koşusu: Talon Hughes, Ironwood, 11.32; Matthew Jokela, Linden Gölü-Hubbell, 11.44; Samuel Roth, Houghton, 11.66; Brayden Krans, Calumet, 11.79; Christopher Kocour, Houghton, 11.9.

200m koşusu: Matthew Jokela, Linden-Hubbell Gölü, 23.03; Bryant Lee, Houghton, 23.53; Brayden Krans, Calumet, 23.79; Samuel Roth, Houghton, 24.25; Abi Pestka, Ontonagon, 24.41.

400 m koşusu: Matthew Jokela, Lake Linden-Hubbell, 51.43, Kurt Bissell, Ironwood, 54.93; Abi Pestka, Ontonagon, 55.37; Landon Larson, Jeffers, 55.87; Brody Binbaşı, Ontonagon, 55.93.

800 metre koşusu: Luke Hill, Houghton, 2:01.0; Kalvin Kytta, Chassell, 2:04.6, Joey Lauzon, Ironwood, 2:17.3; İlya Velat, Houghton, 2:17.8.

1600m koşusu: Kalvin Kytta, Chassell, 4:33.12; Birk Seagren, Houghton, 4:45.36; Cameron Anderson, Jeffers, 5:11.65; Caleb Kentala, Dollar Bay-Tamarack Şehri, 5:22.18; Cole Griffin, Linden Gölü-Hubbell, 5:22.28.

3200 metre koşusu: Colin Van Karsen, Houghton, 11:57.02; Brandon Thomas, Dollar Bay-Tamarack Şehri, 12:21.52; Gabriel Hjerstedt, Houghton, 12:25.56; Cole Griffin, Linden Gölü-Hubbell, 12:28.72; Alonso Beltran Florez, Linden Gölü-Hubbell, 12:29.06.

110 m engelli: Brody Mattila, Houghton, 15.77; Talon Hughes, Ironwood, 17.46; Gabe Popko, Linden Gölü-Hubbell, 17.90; Daniel Xie, Houghton, 18.14; Lukas Axford, Linden Gölü-Hubbell, 18.61.

300 metre engelli: Lukas Axford, Lake Linden-Hubbell, 45.01; Daniel Xie, Houghton, 45.52; Kaden Gariepy, Linden-Hubbell Gölü, 46.08; Logan Holm, Ironwood, 46.59; Joshua You, Houghton, 47.87.

400 bayrak yarışı: Houghton, 46.10: Bryant Lee, Noah Kreipke, Brody Mattila, Samuel Roth; Linden-Hubbell Gölü, 47.44; Onge, Josh Davettila, Sam Roberts, Isaac Davettila; Calumet, 49.06: Rogan Gronlund, Matthew Frantti, Brayden Krans, Luca Matous.

800 metre bayrak yarışı: Lake Linden-Hubbell: Nathan St. Onge, Mason Holzberger, Sam Roberts, Matthew Jokela; Ironwood, 1:42.16: David Graveen, Logan Holm, Mitchell Martin, Talon Hughes; Calumet, 1:47.32: Jax Carlson, Nathan Wade, Jared Larson, Nathan Thyrion.

1600 m bayrak yarışı: Lake Linden-Hubbell, 3:51.36: Brady Axford, Danny Mikus, Lukas Axford, Isaac Daavettila; Houghton, 3:57.92: Benjamin Hemmer, Anderson Limkemann, Seth Farrell-Wilson, Arobindo Ghosh; Ironwood, 3:57.96: David Graveen, Daniel Tibaldo, Joey Lauzon, Kurt Bissell.

3200m bayrak yarışı: Houghton, 9:12.6: Birk Seagren, Benjamin Hemmer, Colin Van Karsen, Luke Hill; Dollar Bay-Tamarack City, 9:57.66: Caleb Kentala, Josh Luukkonen, Landon Halkola, Joshua Gaunt; Calumet, 10:08.79: Ben Anderson, Nels Loukus, Ted Loukus, Erik Loukus.

Tartışma: Gabe Popko, Linden Gölü-Hubbell, 130-6.5; Nate Sterbenz, Baraga; 122-10; Alex Drew, Linden Gölü-Hubbell, 116-4.5; Michael Solena, Houghton, 113-6.75; Taven Lewis, Baraga, 112-1.25.

Gülle atma: Myles Lewis, Hancock, 44-8; Mathew Frantti, Calumet, 41-11; Taven Lewis, Baraga, 41-1; Gabe Popko, Linden Gölü-Hubbell, 40-11; Alex Drew, Linden Gölü-Hubbell, 38-2.

Yüksek atlama: Trayven Lahti, Houghton, 5-6; Cale Ollanketo, Houghton, 5-4; Josh Daavettila, Linden Gölü-Hubbell, 5-4; Kaden Gariepy, Linden Gölü-Hubbell, 5-2; Henry Lounibos, Houghton, 5-2.

Uzun Atlama: Brody Mattila, Houghton, 19-3.5; Daniel Xie, Houghton,

17-11; Brayden Krans, Calumet, 17-8.5; Killian McClellan, Calumet, 17-3.5; Landon Larson, Jeffers, 17-3.25.

Sırıkla atlama: Illya Velat, Houghton, 11-0; Sam Roberts, Linden Gölü-Hubbel, 11-0; Wade Zadorecky, Houghton, 11-0; Nathan St. Onge, Linden Gölü-Hubbell, 10-6; Augustus Hamlin, Houghton, 8-6.

Kızlar

100 m adaptif: Amy Sziber, Houghton, 28.18, Trinity Pelon, L’Anse, 28.38.

200 m adaptif: Amy Sziber, Houghton 48.62; Trinity Pelon, L’Anse, 51.84.

100 m koşusu: Emily Jokela, Linden-Hubbell Gölü, 12.85; Caitlyn Strom, Calumet, 13.03; Violet Amos, Ontonagon, 13.32; Alexa Hoffman, Calumet, 13.85; Kate Filpus, Houghton, 13.88.

200 m koşusu: Emily Jokela, Linden Gölü-Hubbell, 26.62; Violet Amos, Ontonagon, 26.79; Isabella Tampas, Linden Gölü-Hubbell, 28.87; Alexa Hoffman, Calumet, 28.93; Summer Stites, Ontonagon, 29.70.

400 m koşusu: Emily Jokela, Linden Gölü-Hubbell, 59.27; Brielle Kero, Hancock, 59.40; Ayla Miller, Houghton, 1:05.34; Norah Woodruff, Houghton, 1:06.46; Ella Schneiderhan, Linden Gölü-Hubbell, 1:07.03.

800 metre koşusu: Lily Ross, Houghton, 2:33.6; Aubrey Smith, Ironwood, 2:35.2; Brielle Kero, Hancock, 2:40.4; Emma Besonen, Ewen-Trout Creek, 2:43.9; Jayna Keranen, Hancock, 2:44.4.

1600 metre koşusu: Aubrey Smith, Ironwood, 5:41.59; Roman Trevino Peterlin, Houghton, 5:45.34; Taryn Maki, Dollar Bay-Tamarack Şehri, 5:54.11; Jayna Keranen, Hancock, 5:55.25; Sophie DesRochers, Baraga, 6:18.05.

3200 metre koşusu: Tessa Rautiola, Houghton, 12:04.98; Rayna Towles, Hancock, 13:12.14; Taryn Maki, Dollar Bay-Tamarack Şehri, 13:25.14; Bree Besonen, Ewen-Trout Creek, 13:43.98; Jill Berg, Hancock.

100m engelli: Abi Codere, Linden-Hubbell Gölü, 17.41; Camryn Pertile, Houghton, 17.62, Addison Pizzi, Hancock, 18.00; Chloe Serafin, Houghton, 18.31; Cleo Milkey, Linden-Hubbell Gölü, 18.62.

300 metre engelli: Emily Jokela, Lake Linden-Hubbell, 48.68, Laila Bell, Dollar Bay-Tamarack City, 50.69; Camryn Pertile, Houghton, 51.09; Chloe Serafin, Houghton, 52.10; Aubrey Karpinen, Dollar Bay-Tamarack Şehri, 53.76.

400 metre bayrak yarışı: Calumet, 53.9: Bailey Strom, Alexa Hoffman, Jackie Kiilunen, Caitlyn Strom; Lake Linden-Hubbell, 54.09: Abi Codere, Addeline Schmitt, Isabella Tampas, Cleo Milkey; Dollar Bay-Tamarack City, 56.76: Macy Jurgenson, Kiera Isaacson, Aubrey Karpinen, Laila Bell.

800 m bayrak yarışı: Lake Linden-Hubbell, 1:56.34: Abi Codere, Ella Schneiderhan, Isabella Tampas, Rebecca Lyons; Calumet, 1:57.28: Bailey Strom, Jess Anderson, Jackie Kiilunen, Alexa Hoffman; Ironwood, 2:01.02: Jacinta Lauzon, Kiaya Graser, Akira Ruotsala, Riley Graser.

1600 metre bayrak yarışı: Houghton, 4:31.00: Norah Woodruff, Lily Ross, Roman Trevino Peterlin, Ayla Miller; Dollar Bay-Tamarack City, 4:38.09: Adelyn Swain, Kiera Isaacson, Macy Jurgenson, Laila Bell; Lake Linden-Hubbell, 4:41.33: Addeline Schmitt, Ashlyn Steves, Ella Schneiderhan, Rebecca Lyons.

3200 metre bayrak yarışı: Houghton, 10:35.91: Ayla Miller, Lily Ross, Tessa Rautiola, Roman Trevino Peterlin; Hancock, 11:02.25: Ella Keranen, Jayna Keranen, Rayna Towles, Brielle Kero; Dollar Bay-Tamarack City, 11:11.65: Taryn Maki, Macy Jurgenson, Kalila DeNotto, Adelyn Swain.

Tartışma: Reese Holley, Baraga, 100-3.75; Emma Wardon, Ironwood, 93-7; Emma Besonen, Ewen-Trout Creek, 90-5.75; İrlanda Chosa, Houghton, 90-3; Jackie Kiilunen, Calumet, 87-8.

Gülle atma uyarlanabilir: Amy Sziber, Houghton, 11-8.

Gülle atma: Jackie Kiilunen, Calumet, 31-7; Emma Wardon, Ironwood, 30-8; Allison Bjorn, Calumet, 30-2; Maddy Dudenas, Linden Gölü-Hubbell, 29-5; Kate Filpus, Houghton, 26-10.5.

Uzun atlama: Caitlyn Strom, Calumet, 15-2.5; Cleo Milkey, Linden Gölü-Hubbell, 14-9; Mia Nordstrom, Jeffers, 14-4.5; Rebecca Lyons, Linden Gölü-Hubbell, 14-0.75; Brielle Anderson, Jeffers, 14-0.

Yüksek atlama: Kiera Isaacson, Dollar Bay-Tamarack City, 5-0; Bree Delich, Ironwood, 4-10; Ellie Delene, Baraga, 4-10; Cleo Milkey, Linden Gölü-Hubbell, 4-6; Braylinn Antilla, Calumet, 4-4; Jordan Holombo, Chassell, 4-4.

Sırıkla atlama: Caitlyn Strom, Calumet, 9-8; Abi Codere, Linden Gölü-Hubbell, 9-6; Elisa Delene, Baraga, 8-6; Kayleigh Carlson, Houghton, 8-0; Laila Bell, Dollar Bay-Tamarack Şehri, 7-6.



Günün son dakika haberleri ve daha fazlası e-posta kutunuzda






Kaynak